Projekt ČUS-Sportuj s námi 2020 dočasně přerušen

26. 03. 2020

Více než osm stovek zájemců a přes pět stovek akcí zařazených do kalendáře – právě takový byl scénář sedmého ročníku projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi 2020. Pořadatelé soutěží, turnajů, regat, závodů, běhů, pochodů či exhibic ze všech druhů sportu, pořádaných po celé České republice, se však v tomto roce dočkají pouze zlomku z loňských, téměř 210 000 aktivních a účastníků.

Organizátoři v jednotlivých regionech totiž uspořádali do poloviny března pouze čtyři desítky z plánovaných sportovních události. Následné vyhlášení nouzového stavu a nařízení omezeného pohybu osob vládou ČR v důsledku opatření proti šíření nemoci COVID-19 zásadně zasáhlo také do realizace letošního ročníku projektu ČUS Sportuj s námi 2020. Na základě nejasnosti a nepředvídatelnosti omezení pořádání sportovních akcí v roce 2020 a nečekaným výpadkům příjmů ČUS v důsledku vládních opatření k pandemii Výkonný výbor ČUS rozhodl o předčasném ukončení projektu ČUS Sportuj s námi v roce 2020 s platností od 1. dubna.

Česká unie sportu současně zdůrazňuje, že se jedná o mimořádné opatření a že projekt ČUS Sportuj s námi tímto krokem rozhodně nezaniká. Pro rok 2021 se začne připravovat nový ročník, o jehož spuštění bude ČUS včas informovat.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací